Bramka GSM RL 400

123,00 

Vodafone RL400 Bramka GSM POTS
BEZ SIMLOCKA
Działa z kartą ORANGE, Nju, Plus, Play – sprawdzone
 
!!! Bramka RL400 nie działa z kartami T-Mobile !!!
oraz kartami operatorów, którzy korzystają z roamingu wewnętrznego i ich karty logują się do BTS-a T-Mobile. W takiej sytuacji należy poprosić w BOK operatora o wyłączenie roamingu wewnętrznego.
 

RL400 pełni funkcję bramki GSM. Po włożeniu karty SIM i podłączeniu dotychczas posiadanego telefonu stacjonarnego/DECT umożliwia ona realizowanie połączeń za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy przyzwyczajeni do swoich telefonów mogą nadal z nich korzystać.
RL400 VODAFONE
to bramka analogowa na jedną,
 standardową kartę SIM
Obsługuje funkcje:
 SMS
CLIP
CENTRALKA
za pomocą jednego telefonu podłączonego do bramki RL400 odbieramy rozmowy przychodzące zarówno z sieci stacjonarnej (POTS) jak i GSM, zaś rozmowy wychodzące realizowane są zawsze przez sieć GSM.

Numer PIN wpisywany jednorazowo z klawiatury telefonu (XXXX # przycisk zadzwoń). Nie ma potrzeby powtórnego wpisywania PIN-u nawet przy zaniku zasilania. Jeśli ta funkcja nie działa z Twoją kartą żądanie PIN-u musi być zdezaktywowane za pomocą telefonu komórkowego.
Uwaga:
Bramka RL 400 nie współpracuje z kartami i siecią T-Mobile.
Sieć PLAY korzysta z roamingu krajowego tj. karty sieci PLAY logują się do macierzystej sieci PLAY jak i bez problemu do innych dostępnych sieci w tym i do sieci T-Mobile. W tym ostatnim przypadku karta PLAY w bramce RL400 nie będzie działać prawidłowo w szczególności, gdy zaloguje się do sieci T-Mobile, nie będzie można nawiązywać połączeń. W danej lokalizacji karta PLAY raz może logować się do sieci macierzystej innym razem do obcej.
Jeśli występują wyżej opisane problemy należy poprosić w BOK Play o wyłączenie dla danej karty SIM roamingu krajowego, przy czym należy pamiętać, że jeśli nie będziemy w zasięgu macierzystego BTSa sieci PLAY to stracimy możliwość połączeń w ogóle.
Dioda 2 od prawej jest 3 kolorowa. Zielona – dobry sygnał, pomarańczowa średni, czerwona słaby. Zapala się dopiero po zalogowaniu do sieci, co w zależności od operatora trochę trwa.

Przetestowano, jako „ekwiwalent linii miejskie” w centralkach Fritz!Box 7390; 7270 i 7170.
Przy podłączeniu do centrali: połączenia przychodzące realizowane są bez problemów. Do poprawnej realizacji połączeń wychodzących należy eksperymentalnie dobrać czas wybierania numeru telefonicznego. Sposób opisany w instrukcji obsługi – rozdział: Stellen des Autodial Timers.

Porty:
RJ9 !!! (nietypowo) – podłączenie telefonu stacjonarnego (nietypowy wtyk – normalnie stosowany, jako zakończenie kabla łączącego mikrotelefon z telefonem) (oznaczone żółtą słuchawką)
RJ11 – podłączenie linii stacjonarnej POTS (oznaczone na zielono symbolem TAE)
Gniazdo anteny zewnętrznej. Bramka posiada również antenę wewnętrzną, na której działa bez problemu. USB (do aktualizacji oprogramowania – brak innych informacji)
Gniazdo zasilania 12V DC wtyk 2,1/5,5
Urządzenie nigdy nie było naprawiane. Posiada fabryczną plombę.
Bramka ZTE RL400 ma możliwość regulacji głośności. Trzeba nacisnąć dwukrotnie w ciągi sekundy # potem wciskać # aby zwiększyć głośność. Wyjście z tego trybu automatycznie po 5 sek.
Skład kompletu:
Bramka
Zasilacz
Kabel / przejściówka RJ9/RJ11 do podłączenia aparatu telefonicznego (lub bazy DECT)

SKU: bramka-gsm-rl-400 Kategoria: